انتشار : 1399/07/15 بازدید : 154

برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در مازندران با حضور معاون محترم استاندار و مسئولین استانی

روز دوشنبه مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی با حضور مهندس خیریانپور و مقامات استانی در هتل میزبان بابلسر با رعایت ضوابط بهداشتی ستاد کرونا برگزار شد.

در این مراسم که به دلیل محدودیتهای ویژه مقابله با کرونا و با رعایت ضوابط بهداشتی از سوی شرکت کنندگان برگزار گردید ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با قرائت پیام استاندار محترم ، ضمن تشریح جایگاه دامپزشکان ، این روز را به همه فعالان حوزه دامپزشکی تبریک گفت.

تشریح وظایف دامپزشکان و نقش آنان در حوزه های مختلف زندگی ، لزوم توجه بیشتر به دامپزشکی از جمله محورهای اصلی سخنرانیهای سخنرانان در این همایش بود.

مهندس شهیدی فر ، رئیس محترم سازمان جهادکشاورزی نیز به نقش دامپزشکی در حوزه های امنیت غذایی پرداخت و از اقدامات اداره کل دامپزشکی و نظام دامپزشکی تقدیر نمود.

دکتر رضوانی مدیرکل  دامپزشکی و دکتر گلپایگانی رئیس شورای نظام دامپزشکی  مازندران ( اعضای ستاد برگزاری مراسم روز ملی دامپزشکی مازندران ) و میزبانان این مراسم ، به نمایندگی از طرف فعالین، کارکنان دامپزشکی و اعضای نظام دامپزشکی استان ضمن خیرمقدم و تبریک  روز ملی دامپزشکی به مهمانان  ، اظهار امیدواری کردند تا در اینده نزدیک ، با  نابودی  کرونا بتوان همچون گذشته با حضور کلیه اعضای خانواده بزرگ دامپزشکی ، مراسمی باشکوه برگزار شود.

در این مراسم از برگزیدگان بخشهای مختلف شامل داروخانه دار نمونه ، آزمایشگاه نمونه ، مسئول فنی بهداشتی نمونه ، درمانگاه نمونه، اساتید نمونه دانشکده های دامپزشکی ، بانوی نمونه دامپزشکی ، کارکنان و مدیران نمونه دامپزشکی ، کارکنان و کارشناسان نمونه بازدید اماکن دامی نظام دامپزشکی ، پیشکسوت نمونه دامپزشکی و تولیدکنندگان برتر با اهدا لوح و تندیس یادبود مراسم ، تقدیر به عمل امد.

در ادامه مراسم ، تعداد 14 فقره کارت خرید اعتباری ویژه اعضای نظام دامپزشکی مازندران  ، توسط مسئولین قرعه کشی گردید   و افراد برگزیده مشخص  شدند .

دکتر گلپایگانی در این خصوص گفت:  این موضوع از زمان تشکیل  نظام دامپزشکی استان  اقدام کم نظیری  است که با کمک و همکاری کمیته  رفاهی و امور مالی نظام دامپزشکی استان محقق شده است .این اولین مرحله  تسهیلات رفاهی  کم بهره ، برای اعضای محترم نظام دامپزشکی می باشد و انشالله در ماههای بعد هم تداوم داشته و هرماه تعدادی از این تسهیلات به همکاران و اعضای محترم نظام دامپزشکی استان مازندران اعطا خواهد شد.

لازم به ذکر است به منظور رعایت پروتکلهای بهداشتی و محدودیتها در زمینه حضور همکاران دامپزشک در این مراسم ، با تمهیدات نظام دامپزشکی  استان برای اولین بار این مراسم به صورت زنده و از طریق اینترنت پخش گردید.