انتشار : 1398/08/14 بازدید : 66

همایش ملی «کارشناسان و دبیران صدور پروانه‌های نظام دامپزشکی» در بابلسر برگزار شد

همایش کارشناسان بهداشتی بازدید از اماکن دامی موضوع ماده (۵) قانون نظام جامع دامپروری کشور با حضور قریب به یکصد نفر در مرکز آموزش بانک کشاورزی بابلسر و میزبانی نظام دامپزشکی مازندران برگزار شد.

این دوره ۲ روزه با هدف ارتقای سطح علمی کارشناسان بازدید اماکن دامی برگزار شد که یک روز آن اختصاص کامل به بحث آموزش داشت و از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ طول کشید.در این دوره موضوعات متنوعی با محوریت بررسی چگونگی تایید نقشه جانمایی برای تاسیس اماکن دامی با تدریس دکتر گلپایگانی رئیس نظام دامپزشکی استان مازندران انجام شد. در پنل بعد از ظهر نیز کارشناسان سازمان دامپزشکی در دفتر بهداشت به پاسخ‌گویی به سوالات و مطالب کارشناسان در خصوص تایید نقشه جانمایی و سایر موارد مرتبط با صدور پروانه پرداختند.

در نهایت برای جمع‌بندی از آنچه در دوره مطرح شد، آزمونی از مخاطبان گرفته شد که نتایج آن به شکل مبسوط به همراه گزارش فرم نظر سنجی همکاران از سطح متون آموزشی و تسلط مدرسان و مسائل مرتبط با دوره منتشر خواهد شد.

 در این دوره ۷۶ نفر از کارشناسان بازدید به همراه تعدادی از مدیران اجرایی سازمان‌های دامپزشکی و همکاران در ستاد مرکزی سازمان نظام دامپزشکی استان شرکت کردند و «در مجموع یک صد نفر از همکاران از ۱۱ استان در این دوره حضور داشتند که مابقی همکاران در استان‌های دیگر نیز طی ماه جاری و اوایل ماه آینده با همین موضوع و سرفصل آموزش می‌بینند .