انتشار : 1397/11/14 بازدید : 54

ديدار عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با رييس نظام دامپزشكي استان مازندران

حضور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در دفتر نظام دامپزشکی استان و دیدار با رئیس شورا

در اين ديدار صميمانه كه در دفتر نظام دامپزشكي استان صورت گرفت دكتر يوسف نژاد نماينده مردم شريف ساري و مياندورود در مجلس شوراي اسلامي، از نزديك در جريان امور نظام دامپزشكي استان مشكلات و دغدغه هاي دامپزشكان قرار گرفت. در ابتداي  ديدار دكتر گلپايگاني، رئيس نظام، حضور دكتر يوسف نژاد در دفتر نظام دامپزشكي  استان را مايه مباهات و افتخار جامعه دامپزشكي و فرصتي گرانبها براي بيان دغدغه هاي بخش خصوصي دانست و به بيان جايگاه  نظام دامپزشكي در صنعت و ساختار  تشكيلاتي  دامپزشكي كشوري و استاني پرداخت .
گلپايگاني ، در ادامه مهمترين چالشهاي پيش روي دامپزشكان را درآمد و تعرفه هاي كم خدمات، جذب بي رويه دانشجو، مشكلات كمبود واكسن و قاچاق به ويژه در زمينه دام بزرگ و كوچك و لزوم توجه بِه اين موضوع به عنوان مهمترين عامل در پيشگيري از بروز بيماريهاي مشترك عنوان كرد .
در ادامه عضو كميسيون تلفيق بودجه سال ٩٨ مجلس نيز در بر پيگيري موضوع اخذ ماليات و عدم الزام نصب كارتخوان دامپزشكان تاكيد و از رييس نظام دامپزشكي خواست تا با نگاه ويژه به چالش ها و مشكلات حوزه دامپزشكي در سطح استان، پيگيري هاي لازم را تا حصول نتيجه انجام داده و حتي موارد كلان را در قالب پيشنهاد ارايه دهند. در اين ديدار كه عصر پنجشنبه مورخ ٩٧/١١/١١ انجام شد نماينده مردم ساري و مياندرود در مجلس شوراي اسلامي با برخي از مراجعين ديدار و از نزديك در جريان مشكلات حوزه صنعت دامپروري  و نيز نظام دامپزشكي قرارگرفتند و قول مساعدت و پيگيري دادند.
در اين ديدار  دكتر يوسف نژاد چهلمين روز درگذشت  دانشجويان فقيد دامپزشكي بالاخص دانشجوي املي كه در حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقيقات از دست رفتند را گراميداشتند.